
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BTH |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 14mm |
| Height Above Board: | 0.522" (13.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BTH-060-09-H-D-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 90POS SMD GOLD
CONN HDR 80POS SMD GOLD
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
DC TO AC POWER INVERTER, 1100WAT
CONN HDR 120POS SMD GOLD