
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICTOR |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 266 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm, 20mm |
| Height Above Board: | 0.419" (10.64mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1-767003-4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 160POS SMD GOLD
CONN SOCKET 22POS SMD GOLD
CONN INTERPOSER 180POS STACK
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
COOLX POWER SUPPLY
CONN PLUG 266POS SMD GOLD
SENSOR PHOTODIODE 880NM TO46