P50L-100S-RR1-DA
Description
CONN SOCKET 100POS R/A GOLD
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
P50L-100S-RR1-DA PDF
Type Description
Series:Pak 50, P50L
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:100
Pitch:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Features:Board Lock
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Mated Stacking Heights:-
Height Above Board:0.275" (6.99mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FX4BH-52S-1.27SV(71)
FX4BH-52S-1.27SV(71)
CONN RCPT 52POS SMD GOLD
0.4 FLOATING BTB PLUG 50CKT
LSEM-030-03.0-L-DV-A-N
LSEM-030-03.0-L-DV-A-N
.8MM HERMAPHRODITIC HORIZONTAL F
P50L-100S-RR1-DA
P50L-100S-RR1-DA
CONN SOCKET 100POS R/A GOLD