
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.160" (4.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of QTH-060-01-L-D-K-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HD ARRAY RCPT 100P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 96P SMD GOLD
CONN PLUG 84POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 322.265625MHZ LVPECL
IC TEMP SNSR REMOT/LOCAL 8WSON
CONN HDR 120POS SMD GOLD