
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 64 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 9mm, 10mm, 11mm, 12mm |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of G832MB030645322HR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 200POS SMD
CONN DIFF ARRAY PLG 64P SMD GOLD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 65
DC DC CONVERTER 28V 250W
BTB 64P P=0.8MM RECEPTACLE H=7.7
CONN TERMINATOR JACK SMA 50 OHM