
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm |
| Height Above Board: | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QTH-040-02-H-D-DP-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD
2D CODE READER CHASSIS MOUNT