
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QSS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Mating Flange |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.143" (3.63mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QSS-025-01-L-D-A-LS2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
CONN HDR 150POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
XTAL OSC XO 26.7000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
PLUG ASSY