
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 6mm, 7mm, 8mm |
| Height Above Board: | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10137362-121429LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
CONN STACKING 90POS SMD GOLD
CONN STACKING 100POS SMD GOLD
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14SOIC
VIBRATION ERM MOTOR 9000 RPM 3V
CONN BRD TO BRD VT RCPT
TAPE INSUL AMB 1/2"X 1.5" 250/RL