
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Locking Clip, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm |
| Height Above Board: | 0.404" (10.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QTE-060-03-F-D-LC-K-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 10POS SMD GOLD
CONN PLUG 30 POS SMD GOLD
CONN HDR 80POS SMD GOLD
FILTER LC(T) 47PF SMD
395 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA
CONN HDR 120POS SMD GOLD
GAS DISCHARGE TUBE