
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Edge Rate™ ERM5 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 9mm, 11mm |
| Height Above Board: | 0.270" (6.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of ERM5-040-04.0-S-DV-K-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 56P SMD GOLD
CONN PLUG 228POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 122.8800MHZ HCSL
XTAL OSC XO 74.175824MHZ HCSL
395 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA
CONN HDR 80POS SMD GOLD