
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Q2™ QMS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 104 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm, 13mm |
| Height Above Board: | 0.250" (6.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QMS-052-06.75-L-D-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 52POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCPT 296POS SMD
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SENSOR PRES 100PSI GAUG 5V DIP
CONN HDR 104POS SMD GOLD