
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RF Q2™ QFS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 158 (156 + 2 RF Jacks) |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), RF Jacks (2) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm, 11mm, 14mm |
| Height Above Board: | 0.278" (7.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QFS-078-04.25-L-D-A-RT1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 60POS SMD GOLD
CONN PLUG 24POS SMD GOLD
CONN HD ARRAY RCPT 100P SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
SENSOR REFLECTIVE 500MM HEAD FOC
CONN RCPT 156POS SMD GOLD