FX23-120S-0.5SV(20)
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN RCPT
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
FX23-120S-0.5SV(20) PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Connector Type:-
Number of Positions:-
Pitch:-
Number of Rows:-
Mounting Type:-
Features:-
Contact Finish:-
Contact Finish Thickness:-
Mated Stacking Heights:-
Height Above Board:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HIF7-120DA-1.27DSL(71)
HIF7-120DA-1.27DSL(71)
CONN RCPT 120POS R/A GOLD
CONN HDR 25POS SMD GOLD
0.635 BTB PLGHSGCOVERASSY60CKTEM
387 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
395 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA