
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MezzoStak |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Self Mating, Non-Gendered |
| Number of Positions: | 90 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold or Gold, GXT™ |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5.5mm, 6mm, 6.5mm |
| Height Above Board: | 0.179" (4.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1600 |
Current price of 10106814-093002LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN 10POS SCKT SLDR
CONN STACKING 5POS SMD GOLD
CONN HD ARRAY PLUG 299P SMD GOLD
CONN SELF-MATE 90POS SMD GOLD
SAFETY LIGHT CURTAIN
CONN EDGE DUAL FMALE 92POS 0.050
BRD MNT PRESSURE SENSORS