
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HD Mezz 45830 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | High Density Array, Male |
| Number of Positions: | 299 |
| Pitch: | 0.047" (1.20mm) |
| Number of Rows: | 23 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm |
| Height Above Board: | 0.410" (10.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of 0458300223 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 80POS SMD GOLD
CONN ARRAY PLUG 240POS SMD GOLD
CONN SOCKET 20POS R/A SMD GOLD
LABEL, 0.437 IN H X 0.437 IN W
CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.100
CONN HD ARRAY PLUG 299P SMD GOLD
PRESSURE TRANSDUCER