
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEG-Array®, MezzSelect™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Array, Male Pins |
| Number of Positions: | 240 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold, GXT™ |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 3.4mm, 4mm |
| Height Above Board: | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of 74213-092LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 20POS R/A SMD GOLD
CONN HD ARRAY PLUG 60P SMD GOLD
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
CONN ARRAY PLUG 240POS SMD GOLD
PFC MEGAPAC
CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.156
PRESSURE TRANSDUCER