
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 30mm |
| Height Above Board: | 1.151" (29.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QTH-040-08-F-D-DP-A-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
CONN HD ARRAY RCPT 160P R/A SMD
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD
SENSOR INDUCT 16MM PNP M12 NC