
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Q2™ QFS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 156 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 12mm, 13mm, 16mm |
| Height Above Board: | 0.356" (9.04mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of QFS-078-06.25-SL-D-A-P-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 64POS SMD GOLD
CONN RCPT 104POS R/A SMD GOLD
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
807 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
CONN RCPT 156POS SMD GOLD