
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICTOR SB |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Mated Stacking Heights: | 30mm |
| Height Above Board: | 1.151" (29.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 162 |
Current price of 1658051-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 24POS SMD GOLD
CONN RCPT 60POS VERT GOLD
CONN HDR 208POS SMD GOLD
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 19.4560MHZ CMOS SMD
CONN PLUG 40POS SMD GOLD