
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q2™ QMSS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 208 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (4), Shielded |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm |
| Height Above Board: | 0.265" (6.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QMSS-104-06.75-L-D-PT4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 10POS SMD GOLD
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 56P SMD GOLD
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
CONN HDR 208POS SMD GOLD
HMM-610419-2.5-8A