
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 200 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm, 10mm, 14mm |
| Height Above Board: | 0.224" (5.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 720 |
Current price of 61083-202600LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY RCP 56P SMD GOLD
CONN RCPT 31POS SMD GOLD
CONN SOCKET 150POS SMD GOLD
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
CONN FEMALE 26POS 0.039 GOLD
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
DC DC CONVERTER 3.3V 50W