
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P5KS |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 6mm, 6.5mm, 9mm |
| Height Above Board: | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AXK6S60647YA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HD ARRAY PLUG 400P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 84P SMD GOLD
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
ERC-50-500 118 .5% T-2 EB E3
CONN HDR 60POS SMD GOLD