
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEARAY™ SEAM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | High Density Array, Male |
| Number of Positions: | 400 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 10 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm |
| Height Above Board: | 0.297" (7.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of SEAM8-40-S05.0-S-10-2-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 84P SMD GOLD
CONN HDR 70POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 53.1250MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 133.333333MHZ LVPECL
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
CONN HD ARRAY PLUG 400P SMD GOLD