
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 15mm |
| Height Above Board: | 0.562" (14.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QTH-030-10-F-D-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
CONN PLUG 80POS SMD GOLD
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 161.4000MHZ CMOS SMD
BOARD TO BOARD
CONN HDR 60POS SMD GOLD
HEATSHRINK BOOT SZ21 BLACK