
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SlimStack Armor 505070 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 4.00µin (0.100µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.019" (0.48mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5050701240 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SNK PRE-PRINTED
THERMISTOR NTC 10KOHM 4250K 0603
SWAB CHAMOIS SINGLE ENDED 500PCS
CONN PLUG 12POS SMD GOLD