
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEG-Array®, MezzSelect™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Array, Female Sockets |
| Number of Positions: | 400 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 10 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold, GXT™ |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 6mm, 12mm |
| Height Above Board: | 0.211" (5.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 74388-191 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 30POS SMD GOLD
CONN ARRAY RCPT 200POS SMD GOLD
CONN HDR 104POS R/A GOLD
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
CONN ARRAY RCPT 400POS SMD GOLD