
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P5 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.153" (3.88mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AXN660585G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 34POS SMD GOLD
CONN SOCKET 80POS SMD GOLD
CONN RCPT 70POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
CONN HDR 60POS SMD GOLD