
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 70 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4mm, 5mm, 6mm |
| Height Above Board: | 0.128" (3.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of WR-70S-VF-N1-R1500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 16POS SMD GOLD
CONN RCPT 60POS VERT GOLD
CONN HDR 22POS SMD GOLD
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
FUSE CYL 20A SLOW ACT 10X38 LINE
CONN EDGE DUAL FMALE 84POS 0.050
CONN RCPT 70POS SMD GOLD