
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 64 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm |
| Height Above Board: | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QTS-032-02-L-D-DP-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 100POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
CONN HDR 150POS R/A SMD GOLD
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
CONN STACKING 5POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 64P SMD GOLD
PRESSURE TRANSDUCER