
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.470" (11.938mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.180" (4.572mm) |
| Length - Stack Height: | 0.200" (5.080mm) |
| Length - Tail: | 0.090" (2.286mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 3.00µin (0.076µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FW-25-04-F-D-200-180 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 76POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
CONN BRD STACK 2.00 20POS
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
DC DC CONVERTER +/-12V 5W
POWER SUPPLY;MBC401-1048;;AC-DC;
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H