
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 30 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.469" (11.913mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.158" (4.013mm) |
| Length - Stack Height: | 0.311" (7.899mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 3.00µin (0.076µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of FW-15-05-F-D-311-158-A-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 20POS
CONN BRD STACK 2.00 4POS
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0606
MODEL 25T ENCODER WITH 5/8" BORE
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
VRS SENSOR, GE