
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.535" (13.589mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.145" (3.683mm) |
| Length - Stack Height: | 0.250" (6.350mm) |
| Length - Tail: | 0.140" (3.556mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-04-03-T-S-250-140 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
CONN BRD STACK .100" 12POS
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
RES 4.42K OHM 1% 1/4W 1210
RES ARRAY 15 RES 1M OHM 16SOIC
CONN BRD STACK 2.00 4POS