
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 1.110" (28.194mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.252" (6.400mm) |
| Length - Stack Height: | 0.708" (17.983mm) |
| Length - Tail: | 0.150" (3.810mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-20-12-SM-S-708-150 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 4POS
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
CONN BRD STACK .100" 12POS
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
FAN AXIAL 60X25MM 05VDC
DC DC CONVERTER 36V 400W
CONN BRD STACK 2.00 20POS