TW-04-05-SM-D-280-110
Description
CONN BRD STACK 2.00 8POS
DataSheet
TW-04-05-SM-D-280-110 PDF
Type Description
Series:TW
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:8
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height:0.280" (7.112mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)