
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPMODU Mod II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 3 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.739" (18.771mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.330" (8.382mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.109" (2.769mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 15.0µin (0.38µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5070 |
Current price of 5-146462-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
CONN BRD STACK 2.00 18POS
XTAL OSC VCXO 1.0000GHZ LVPECL
XTAL OSC XO 128.0000MHZ CMOS SMD
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP