
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HDWM |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.815" (20.700mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.435" (11.049mm) |
| Length - Stack Height: | 0.380" (9.652mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 30.0µin (0.76µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HDWM-10-58-S-S-380-SM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
CONN BRD STACK 2.00 18POS
CONN BRD STACK 2.00 16POS
CONN SOCKET 54POS 0.1 GOLD PCB
CONN PLUG HSNG MALE 11POS INLINE
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
DC DC CONVERTER 18.5V 75W