
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.831" (21.107mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.141" (3.581mm) |
| Length - Stack Height: | 0.590" (14.986mm) |
| Length - Tail: | 0.100" (2.540mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-02-08-LM-D-590-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 46POS
CONN BRD STACK .100" 100POS
CONN BRD STACK .100" 40POS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
RES 270 OHM 0.005% 0.6W RADIAL
CONN BRD STACK 2.00 4POS
DC DC CONVERTER 12V 100W