
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.030" (26.162mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.240" (6.096mm) |
| Length - Stack Height: | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Tail: | 0.160" (4.064mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-50-12-G-D-630-160 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK .100" 40POS
CONN BRD STACK 2.00 24POS
CONN BRD STACK .100" 8POS
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
CONN BRD STACK .100" 100POS
DC DC CONVERTER 36V 50W