
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.030" (26.162mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.360" (9.144mm) |
| Length - Stack Height: | 0.450" (11.430mm) |
| Length - Tail: | 0.220" (5.588mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-20-12-G-D-450-220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 24POS
CONN BRD STACK .100" 8POS
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
2MM LOW PROFILE STRIPS
TERM BLK 8POS TOP ENT 7.62MM PCB
CONN BRD STACK .100" 40POS
DC DC CONVERTER 28V 50W