
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.065" (27.051mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.199" (5.055mm) |
| Length - Stack Height: | 0.866" (21.996mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HW-25-20-L-D-866-SM-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
DC DC CONVERTER 2V 30W
DC DC CONVERTER 10V 75W