
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.085" (2.159mm) |
| Length - Stack Height: | 0.215" (5.461mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of FW-10-03-L-D-215-085-A-P-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
HORIZONTAL, NEMA 5-20P, 20 AMP,