FSF78-10-D
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN FERRULE DIN 16AWG BLACK
Catalog
Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
DataSheet
FSF78-10-D PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Single Wire
Insulation:Insulated
Style:DIN
Size:16 AWG (1.50mm²)
Length - Overall:16.50mm
Length - Pin:10.00mm