FSF82-12-C
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN FERRULE DIN 10AWG GREEN
Catalog
Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
DataSheet
FSF82-12-C PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Single Wire
Insulation:Insulated
Style:DIN
Size:10 AWG (6.00mm²)
Length - Overall:20.00mm
Length - Pin:12.00mm
Color:Green
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
77/12VZ
77/12VZ
CONN FERRULE 6AWG
PA9133
PA9133
CONN FERRULE 12AWG GRAY 100PC
FSF84-18-C
FSF84-18-C
CONN FERRULE DIN 6AWG WHITE
C1206C223M4REC7210
C1206C223M4REC7210
CAP CER 1206 22NF 16V X7R 20%
ELM 4-985
ELM 4-985
LED MT SR VERT X 0.985" 3MM 2LD