
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Buchanan |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 25 |
| Positions Per Level: | 25 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 11 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Black |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | High Temp Housing |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2-2342078-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 3.5MM
TERM BLOCK HDR 11POS 90DEG 3.5MM
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK HDR 25POS VERT 3.81MM
DC PWR SUPL 0-35V 3A/0-70V 1.5A
DC DC CONVERTER 15V 1W