
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLIPLINE COMBI UPBV |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | - |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 90° |
| Termination Style: | Screw |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 24A |
| Voltage - IEC: | 500 V |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 600 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.14-4mm² |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 3045538 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 7POS 90DEG 7.62MM
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 5MM
FIXED IND 56UH 1.4A 130 MOHM TH
TVS DIODE 6V 10.3V DO215AB
TOOL DIE SET LC/SC/FC 1.6-2.4MM
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG