
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39537 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 23 |
| Positions Per Level: | 23 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 270° |
| Termination Style: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange, Positions Stamped, Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 180 |
Current price of 0395377323 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 5.08MM
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
FIXED IND 43UH 194MA 2.7 OHM TH
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM