
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 38 |
| Positions Per Level: | 19 |
| Number of Levels: | 2 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 5.5 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Locking Ramp |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2016 |
Current price of KE383350A000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PLUG-IN CONNECTOR
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 12V 40W
LAPPING FILM SIL CARBIDE 15U 5"
TERM BLOCK HDR 38POS VERT 3.81MM