
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLIPLINE COMBI SPB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions: | 1 |
| Positions Per Level: | 1 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | - |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180° |
| Termination Style: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | 24A |
| Voltage - IEC: | 500 V |
| Current - UL: | 20 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 12-28 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.08-4mm² |
| Color: | Gray |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Mating Finish: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 3040106 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM
FIXED IND 16NH 850MA 130 MOHM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V
TERM BLOCK PLUG 1POS STR