
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Eurostyle ESE 39505 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Number of Positions: | 14 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 8 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Mating Flange |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 936 |
Current price of 0395056014 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK HDR 10POS 7.62MM
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM SMD
2M SHRINK BOOT SZ 5 R/A
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM