
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Header, Female Sockets |
| Number of Positions: | 9 |
| Positions Per Level: | 9 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Header Orientation: | Vertical |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10 A |
| Voltage - UL: | 300 V |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm²: | - |
| Color: | Green |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Contact Mating Finish: | Tin |
| Features: | Retention Latches |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1980 |
Current price of V70971500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM
XTAL OSC XO 1.24416GHZ LVDS SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
RES 5% 1W AXIAL
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM